!!!DNE 2.6.2013 JSEM SE STALA S BADDYM MLADÝM MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY OBEDIENCE 2013!!!

Prosinec 2012


Nepoužívejte pyrotechniku, ohrožuje zvířata

30. prosince 2012 v 11:45 Nepřehléni

Nepoužívejte pyrotechniku, ohrožuje zvířata

Zábavní pyrotechnika už není jen záležitostí vítání nového roku. Tím více škody dokáže napáchat. Rámusu dělobuchů a záře ohňostrojů se nebojí jen psi a kočky, ale i volně žijící živočichové, které velkolepé oslavy lidí mohou připravit i o život.
Opět nadchází doba Silvestrovského veselí. Stále více lidí propadá kouzlu barevných ohňostrojů a rachotících petard, za něž někteří nadšenci neváhají vynaložit nemalé peníze. Obliba zábavní pyrotechniky v poslední době vzrostla natolik, že ji lidé nepoužívají zdaleka jen při příležitosti vítání nového roku, ale i k rodinným oslavám v průběhu roku celého.

Která zvířata kvůli pyrotechnice nejvíc trpí?

Že má rámus pyrotechniky negativní vliv na psychiku psů, kteří mají až trojnásobně lepší sluch než člověk, je všeobecně známé a jistě se s tím setkal nejeden pejskař. Občas se psychické problémy objeví dokonce i u koček a například papoušků - v internetových diskuzích je možné najít ohlasy chovatelů, kteří si stěžují, že jim kvůli ohňostrojům uhynuli ptáci ve venkovních voliérách.
Znervózňovat může pyrotechnika i hospodářská zvířata, především pak koně. Dochází i ke zraněním vyděšených zvířat v zoologických zahradách a záchranných stanicích (byl například popsán případ, kdy si kvůli ohňostroji léčený dravec ve voliéře poranil zobák a zlomil prsní kost).
Známé jsou ale i případy, kdy vyděsila i volně žijící živočichy. Po velkých oslavách, jako je třeba právě Silvestr, bývají nacházena uhynulá, poraněná a vyděšená zvířata (například srnky a ptáci). Vyděšení volně žijící živočichové se v šoku ze světla a rámusu snaží uniknout do bezpečí a často dojde ke kolizi s vozidlem, v případě ptáků k nárazu do budov, elektrického vedení a podobně.

Jak ochránit zvířata před stresem z pyrotechniky

Nejlepším řešením by bylo omezení používání pyrotechniky, ale k tomu stále větší počet nadšenců asi jen tak nepřistoupí.
Pejsky a kočičky v době Silvestrovského veselí nepouštějte ven, pokud je chováte v bytě. Jestliže váš mazlíček žije trvale venku abojí se pyrotechniky, umožněte mu, aby se mohl schovat (například do garáže, na verandu a tak podobně). Dávejte pozor, aby zvíře neuteklo - snadno by se mohlo zaběhnout, nebo dokonce zranit.
Také zvířatům v bytě zajistěte vhodný úkryt - nejlépe je psům a kočkám pod nábytkem či v tmavých místech, kam neproniká světlo ohňostrojů. Psa ani kočku neutěšujte, dávali byste jim tím jen najevo, že se děje něco, čeho se oprávněně bojí. Za strach je ani netrestejte. Snažte se vyvarovat dalších stresových situací. Někdy mohou na psychiku zvířat v takovou chvíli negativně působit i návštěvy.
Je-li váš miláček vysloveně hysterický (vyje, hlasitě mňouká, počurává se nebo je dokonce agresivní), prokonzultujte věc s veterinářem. Ten případně naordinuje vhodný utišující prostředek - nemusí se jednat jen o léky, ale třeba o bylinné čaje či homeopatika.

http://soucitne.cz/nepouzivejte-pyrotechniku-ohrozuje-zvirata

Od 7.prosince se toho stalo mnoho...

28. prosince 2012 v 19:55 | Ťuy |  Skoro deník
Já nezačnu psát od 7.prosince ale od 9.12.2012. Od té doby po dnes se toho stalo tolik ale bylo to jízda,jednou na hoře a pak zase rychle dolů...
Začnu příjemnou procházkou, fotila jsem a tak tady jsou fotky,sem dám jen jednu. Venčilo nás docela hodně. Baddy byl šťastný a dokonce si i hrál!-on si tak často nehraje, spíš to vždy jistí ze zadu. Venčili jsem asi dvě hodiny a pak jsem jeli autobusem domů. Baddy v autobuse usnul, jak byl unavený. Počasí se opravdu vydařilo a tak máme na co všichni vzpomínat.

Ale o par dnů později...
...mi volala babička, že nám umřela poslední kočka, kterou jsme měli...

13.12- jsem byla na veterině s Baddym na ročním očkováním a kontrole. Zjistili jsme, že Baddy váží 20,5kg, což znamená, že přibral na zimu. Jinak je zdraví.

15.12- jsem našla psa bez obojku ale dnes už je u svých majitelů :)


a další den nato umřela Engie...
16.12.2012 jsem našla ráno mrtvou Engii v kleci s otevřenýma očima ležet na levém boko. Byl to šok!myslela jsem, že mě trefí infart v té chvíli... Měli jsme ji doma 2 roky a čtvrt roka. Vím, že jsem to musela čekat a taky, že čekala,už každý den ale né a né se na to připravit. Teď nemám žádného křečka a je to dost divné, hlavně to místo kde byly klece. Smutný pohled na klec,která je prázdná a vy čekáte na ten zvuk pohybu zvířete,které v ní bylo,žilo. Stále jakoby čekám, že ji v ní zase uvidím ale já vím, že se to nedá splnit ale stále čekám... jako by to byl ten nejhorší sen.


a 17.12- jsme ji pohřbili cca 16:22. Měla jsem a mám pocit, že všechno zkončilo. Nebo alespoň nejaká velká kapitola.
Hrozný je, že den přetím běhala v kleci a drůhý den tohle... Kdybych aspoň nějak tohle věda dopředu, kdybych to na ni poznala ale ono ne...
Byli to takové bez ní divné Vánoce, prostě jsem cítila jak moc chybí... Když si řeknete, že ona je venku pohřbená a vy jste u stromku,je to divný,takovy hnusný...

21.12.- jsme šli s Baddym se podívat do útulku. Kamarádce jsem nesla granule,které si objednala. A já využila situace a vzala útulkáčům nějaké granule, které jsme někde dostali a psí paštiky a psí piškoty,které Baddymu (jako obvykle)nechutnali,tak tady mají využití. Aspoň trochu jsme pomohli a snad i rozveselili psíky. Koukala jsem, že se tam nic nezměnilo.(možná důležitá poznámka-přežili jsme údajný konec světa)

24.12-opět jsme se všichni přežrali! Rozbalili dárky,které budeme všichni určitě použivat a hlavně NOSíT! -víc nenapíšu-hl.důvod viz.výše

25-26.12-jsme byli u babiček a u obou jsme trénovali hlavně slalom

dnes-28.12.2012-jsem byla na veterině s Baddym pro gel na uklidnění na sivestra a koho tam nepotkám, třídní ze základky. Z veteriny jsem šla na louku k lesu,kde si Baddy zaběhal s psíma kámošema a malinko je i dokonce pásl.
Adneska jsem Vám nahrála další díl znalce psí duše http://youtu.be/LuF0KZWBphw
Jinak dneska je výročí dědovy smrti, umřel 28.12.2008...

Jak už jsem psala, jednou jsem na hoře a pak zase hodně rychle dolů...
...ale teď to nejak hodně bolí...

Včerejší turnaj ve volejbalu

7. prosince 2012 v 10:53 Skoro deník
ahoj,včera jsem za školu hrála volejbal.Byly jsme na 2.místě.Nepodařilo se nám porazit gympl-no tak když každou chvíli trénuji,není se čemu divit.
Dneska bude seminář o psech v Pardubicích,tak že doufám,že se vrátím o něco chitřejší :D

Zítra volejbal!

5. prosince 2012 v 20:56 | Ťuy |  Skoro deník
Ahoj všem!Zítra jdu hrát místo školy volejbal ale jsem zvedava jestli trefim tam kam mám.Dneska když jsem přišla do školy, mi kamarádka řekla, že máme jít pak za učitelkou, že nám řekne více o zítřku...měli jsme přestávku na oběd a já po jídle šla rovnou na tělák,kde jsme pak trénovali voley a pak nám učitelka řekla,že bude dneska trenink.Nejradši bych učitelce jednu vrazila,protože ještě jsem se jí včera ptala jestli něco bude a ona, že nééé.Včera jsem se totiš s kamarádkou dohodla, že se stavím zaní v práci pro věci.
Před tréninkem jsem řekla učitelce, že můžu jen na půl hodky,že nemám čas...
Začali jsme trénovat a docela(jako obvykle) mi to šlo.Po půl hodině jsem odešla a letěla na autobus.Od zastávky jsem šla za kamarádkou (samozřejmě pozdě).No pěkně jsme si pokecali a já vyrazila domů.Doma máme dělala těsto na perníčky(cukroví) a teď to peče.
Tak ahoj a držte mi palce ať se neztrapnim před čtvrťákama :D


Prosinec a mráz je tu!

3. prosince 2012 v 21:01 | Ťuy |  P-bláboly,články,fotky,videa....
Ahoj,jak jste si již asi všimli je prosinec.Mrzne až to bolí a já jsem ráda,že ráno nemusím až bůh ví kam daleko chodit na zastávku.Teď si nedokážu představit co budu dělat až bude leden nebo až bude ráno pod nulou.Dneska jsme si ve škole říkali s kamarádkami, že by nás zajímalo co budeme dělat na lyžáku.
Mám pocit,že Baddy je nějaký nemocný,protože normálně chce být stále v baráku ale teď je i víc než hodinu dobrovolně na zahradě,co se mu to stalo?! :D
Kdo víno má a nepije,
Kdo hrozny má a nejí je,
Kdo ženu má a nelíbá,
Kdo zábavě se vyhýbá,
Na toho vemte bič a hůl,
To není člověk... ale vůl...!
(Werich)

-zde je odkaz na skupinu Pardubických pejskařů. Kdo je z okolí Pardubic a má facebook a psa nebo má rád psi, měla by být jeho povinnost se k nám přidat!