!!!DNE 2.6.2013 JSEM SE STALA S BADDYM MLADÝM MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY OBEDIENCE 2013!!!

Únor 2013

Člověk a příroda aneb člověk jako pán tvorstva

27. února 2013 v 20:37 | Ťuy |  Nepřehléni
Tento článek jsem psala jako referát do školy na dvě stánky. Tomuto tématu bych mohla věnovat klidně i 10.stránek a věřím, že by to bylo stále málo. Dnes jsem ho odevzdala, tak doufám, že si ho učitelka přečte a zítra mi řekne co si o tom myslí a doufám, že změní třeba i názor...
Čerpala jsem hlavně z internetu (těch stránek bylo hodně a už si je ani nepamatuju, proto neuvedu zdroj)

Nikdo si asi nedovede představit, že by člověk žil na celém širém světě sám, bez všech těch tvorů a tvorečků, kteří ho odpradávna obklopují, ale mám pocit, že se chvílemi snažíme zabít všechny zvířata kolem sebe nebo jim nějak hodně ublížit. Dřív lidé zabíjeli zvířata pro maso, které se zužitkovalo do posledního kousku ale co v dnešní době? Dnes zabíjíme pro zábavu, potěšení, maso a kůži. Denně se zabije přes 1 000 jatečních zvířat( prasata, krávy, atd.)a nejen jich. Československá roční spotřeba se pohybuje zhruba kolem 85 kilogramů na osobu včetně nemluvňat. Málokterý z labužníků však chce vidět a slyšet, že zrovna pro něj podstupují denně na jatkách smrt tisíce zvířat. A už vůbec ho nezajímá, jaké jsou etické normy této "nutné smrti". V každém supermarketu je na prodej maso ale když si ho nikdo nekoupí vyhodí se a to je plýtvání. Maso skončí někde v kontejneru ale podle mého by se dalo využít ještě než by bylo zkažené a to ho dát útulkům pro psy a kočky,popřípadě zoo, bohužel se to skoro vůbec nedělá ale proč? Na to mi nikdo nedal uspokojivou odpověď…
Temple Grandinová prohlásila: "Myslím, že použití zvířat pro jídlo, je etické, co dělat, ale máme na to právo? Musíme dát těmto zvířatům důstojný život, a musíme jim dát bezbolestnou smrt. Dlužíme zvířatům respekt!"
Ke zvířatům se někteří chovají jako k věcem a dokonce je i tak zákon bere, i když byl poupraven ale stále jsou to "věci"co dýchají… Zacházení nejen s jatečnými zvířaty je až neuvěřitelné. Dokonce se říká, že jatka, výkrmny,"chov"=koncentrák. Ano, až tak je to hrozné. Začíná to už od narození. Nejdříve se mládě odebere co nejdříve matce (což je velký stres jak pro matku tak pro mládě), aby co nejdříve dospělo a mohlo jít na maso a u krav i mléko. Některá mláďata jdou rovnou na maso-telecí, jehněčí,atd., já osobně se divím, že si ho vůbec někdo koupí. Nevím jak vy ale já bych to zakázala, proč? Když nějaký člověk zabije dítě, hnedka všichni to dítě litují a dotyčného vraha odsuzují. Ale to že se denně zabíjejí "zvířecí děti", to už skoro nikoho nezajímá. Vy by jste snad svoje lidské děti zabili a poté jedli?já teda ne…(my doma především tohle maso nekupujeme a tak tohle nepodporujeme)
U slepic (nosnic), kuřata vylíhnou v líhni a poté skoro celý život stráví v kleci, kde snáší vajíčka nebo jdou cca v 8.týdnu na porážku(brojleři). Jedna nosnice by měla mít klec o velikosti 750 cm2 ale dřív měla 550 cm2 což je méně než papír A4. Podle mého je ale 750cm2 stále málo a tak se ptám: co to mají vlastně za život?
Co se dělá zvířatům určené na porážku? Zvířata, která musejí žít v nepřirozené blízkosti a hustotě spolu s ostatními, se mohou chovat agresivně. Aby se navzájem nezraňovala, jsou jim například uřezávány ocásky a uštipovány špičáky (selata), odstraňovány rohy (krávy) a zkracovány zobáky (slepice). Kanečci a ostatní samečci jsou kastrováni, přestože jejich život většinou skončí ještě předtím, než dosáhnou pohlavní dospělosti. Mnohé z těchto zákroků jsou prováděny tzv. preventivně, tedy rutinně a bez anestetik, takže za plného vědomí.

Z výkrmny na jatka-
toto je nestresovanější část
Na porážku jdou kusy pěstované výslovně na maso, ty, které nemají velkou dojivost a přírůstky. Na rampě se zvíře ocení podle kvality, a pokud je vyhublé nebo kulhá, neporáží se na hlavní lince, ale jde automaticky na tzv. sanitní porážku. Před dopravou dobytek prohlédne veterinář a po příjezdu další veterinář zjišťuje, jestli nemají zvířata stressové příznaky. Cesta na jatka je pro dobytek vůbec první příležitostí, jak se dostat z řetězu na denní světlo. Přeprava zvířat může probíhat jen při teplotě pod 25°C a při max. rychlosti 60km/h. Přesto dochází při převozu velmi často k poškození končetin. Stres může veterinář zaznamenat již při přebírání výkupu - a je jedno, jestli od družstva, státního statku nebo soukromníka. Nakladači nemají elektrické obušky, jaké jsou na jatkách. Musí tedy při nakládce používat mechanické prostředky. To je první nápor na zvíře. V případě, že dodavatelé zvíře oproti předpisu nakrmí, aby mělo vyšší váhu, je to další velká zátěž na oběhový systém. Představte si, že byste snědl tři obědy, potom by vás zmlátili, nutili ve vedru běhat a pak vás někam hodiny vezli vestoje na korbě náklaďáku. Tak dochází k tzv. stressovému syndromu, k selhání srdeční činnosti, dušení a smrti. Vepři mají navíc tukový obal, který je pro organismus ohromnou zátěží. Mimo to se prakticky po celou dobu svého výkrmu nepohybují: je žádoucí, aby měli co největší váhu. Ze stavu dobytka lze poznat, z jakého jsou družstva. Od soukromníků jde aspoň čistý. Někdy je to ale hrozné - mají i vyražené oči. Za křiku a pohánění vybíhají z náklaďáku na betonovou rampu klopýtající, bučící krávy. Honáci ve špinavých pláštích je ihned ženou dál do šera obrovské stáje. Nastává procedura vážení. Dezorientované krávy však odmítá poslechnout. V rukách honáku se objevují instalatérská trubky. Ranami do hřbetu a do boků se snaží zvíře donutit k poslušnosti. Kráva nedůvěřivě leze na váhu do malého, trubkami ohraničeného prostoru. Rychle za krávou spouští padací dvířka. Ta jí s rachotem většinou udeří do zad. Kráva zoufale bučí a celým tělem prudce ucukne dovnitř. Dvířka poté zapadnou. Obsluha váhy rychlými pohyby vystřihuje nůžkami do chlupů pořadové číslo. Zvíře se snaží otočit bezmocnou, v trubkách hrazení uvězněnou hlavu. Po několika neúspěšných pokusech pak už jen pokorně poulí krhavé oči. Ručička váhy ukáže 450 kg. Dvířka s rachotem krávu propouštějí a na její místo nastupuje další. Tak začíná pracovní den. Zhruba na všech třiceti jatkách v České republice.
Po proceduře vážení ženou honáci dobytek uličkou mezi tlustými šedivými trubkami do oddělených kotců. Holá betonová podlaha jednoho kotce má 5x8 metrů; sem se dá prý napěchovat až 240 prasat. Při čekání na smrt dostávají zvířata jen vodu. Víc prý už nepotřebují. Podle "manipulátor s živým dobytkem" začínají zvířata tušit, že jdou na smrt po vážení. Honáci ženou elektrickými poháněči do úzké uličky. Prasata zasažena proudem řičí, zběsile prchají, vrážejí do hrazení, padají, skáčou na záda ostatním. Naháněcí ulička stoupá do dalšího patra. Vede prchající dobytek k omračovacímu stroji. Prasata seřazená za sebou pomalu postupují uličkou. Na zvířata stříkají proudy vody: mají pomoci k rychlejšímu omráčení elektrickým proudem. Občas se rozlehne děsivý ryk. Na vrcholu uličky vycházejí prasata na malou plošinu. Za ní je už jenom jakýsi trychtýř uzpůsobený tvaru prasečího těla, do kterého má zvíře po hlavě spadnout. Na jeho konci se hlava dotkne elektrod. "Kdyby tou uličkou poslali vás, zemřete už po prvních krocích hrůzou."
Novinář vypověděl:"Jedno ze zvířat se začne na poslední chvíli vzpírat. Honáci berou do rukou háky. Zaklesnou je zvířeti za čumák a za zadek. Rvou vzpírající zvíře směrem k trychtýři. Zvíře zoufale bojuje, z čumáku a zadku mu vytéká krev. Boj sledují s vytřeštěnýma očima ostatní zvířata. Po chvíli klopí hlavu k zemi. Betonovou stavbou se rozléhá ohlušující řev. Konečně honáci zlomí odpor zvířete. Rychle ho shazují do trychtýře. Tělo okamžitě znehybní, trychtýř se rozevře a bezvládná masa spadne dolů na posuvný pás. Zde ho chytne za uši další z obsluhy stroje. Ostrým nožem podřeže omráčenému praseti krční tepny, (bohužel někdy prasata na berou vědomí a tak prožívají bolestnou smrt). Pak ho zavěsí na hák hlavou dolů. Tělo se zařazuje na konec dlouhé fronty. Ta se pomalu posunuje směrem nahoru do dalšího patra. Vytékající proudy krve zachycuje nádrž....
Já vím je to hrůza ale těchto zvířat je mnoho a umíme je rozmnožit ale co ostatní zvířata ve volně žijící přírodě?
-toto jsem napsala hlavně z důvodu abych dodržela téma
Nějaký doktor prohlásil: "Zvířata, která jsou dnes již prohlášena za vzácná. Budou pravděpodobně za pár let považována za ještě vzácnější či dokonce vyhynutá."
Opět má na tom velkou zásluhu člověk. Bere zvířatům prostředí, potravu, obydlí…
Překvapuje mě, jak člověk dokáže ublížit zvířatům a jaký má k tomu důvod. V Africe nabývá pytláctví hrozivých rozměrů, protože spolu se vzrůstající cenou zvířecích "trofejí" vzrůstá počet pytláků. Lovci mají spadeno pouze na velice vzácné druhy zvířat a tím že je zabíjejí, přispívají k jejich vyhubení. Je zcela jisté, že během několika příštích desítek let budou z Afriky nenávratně vyhubeny i velmi známé druhy zvířat, o kterých si spousta nezasvěcených lidí stále myslí, že je jich v Africe dostatek. Opak je ovšem pravdou.
Nesnáším neúctu k zvířatům, nechápu proč lovci se fotí se zabitým a někdy i z ohavnými zvířaty a poté se s tím chlubí. Nepřijde mi vtipné, když spolužáci si dělají srandu typu: dneska by mohli být k obědu štěkanátky či hafguláš…
Bez zvířat se v životě neobejdeme a až tu nebude skoro žádné zvíře, možná si teprve všichni uvědomíme, že jsme se měli zachovat jinak a nedávat peníze na první místo.
Každý může vyslovit svůj nesouhlas a to tím, že přestane bud úplně nebo částečně toto podporovat. Nezavírejte oči a neotáčejte se k tomu zády jen tak můžeme něco změnit! Pomozte nám bojovat!

Gary Yourofsky: "Chci vás poprosit aby jste se neotáčeli, nezavírali oči během těchto videi. Protože jste si vybrali jíst maso, sýry, mléko a vejce, myslím, že jste povini vidět bolest a utrpení které způsobujete. Ale pokud se budete chtít otočit a zavřít oči během těchto videi, budete si asi chtít položit otázku: Pokud to není dost dobré pro moje oči, tak proč je to dobré pro můj žaludek?"
-(jeden ze zdrojů) doporučuji pustit.

-Kastrace selat probíhá za plného vědomí!

neof. závody Agility- Dolní přím 23.2.2013

26. února 2013 v 16:29 | Ťuy |  články z akcí
Dne 23.2.2013 proběhli neoficiální závody Agility v Dolní Přím. Sice jsme se neumístili na bedně ale i tak jsem spokojená.
Štvou mě ty tunely, nevím co tam vymýšlel ale dostal mě v druhém běhu, kde do oranžového tunelu vběhl bez problému a červený tunel tak už neproběhl. Hold musíme trénovat :D

Otevřen e-shop Helppes

24. února 2013 v 13:52 Nepřehléni
A je to tu, dnes byl otevřen E-shop. Nákupem přispějete na dobrou věc.

http://www.helppes.cz/vase-pomoc/reklamni-predmety/

Snaha o ujetí autobusu...

15. února 2013 v 23:48 | Ťuy |  Skoro deník
Ahoj, tento týden jsem se snažila o to aby mi ujel autobus, kterým normalně jezdím do školy abych mohla jet tím co jede o cca 5 minut dýl. O uzkutečnění nápadu jsem se snažila spíše od úterka, v ponděli mě to napadlo ale nezkusila jsem to. V ponděli nám učitel na praxi řekl, že půjdeme do města se podívat na cca 3 hodiny v té zimě. Venku byla velká kosa a já věděla, že se musím hodně nabalit.(a nakonec jsme šli jenom na hodinu)
Ráno se mi vůbec nechtělo vstát z postele a tak jsem se začala snažit. Z baráku jsem vyšla víc jak o pět minut dýl. Došla jsem skoro na roh(takove místo, kde pak musím zahnout do leva), vytáhnu mobil a říkám si: už mi to asi odjiždí ze zastávky :D ,jdu, zahnu a vidím plno lidí na zastávce. Co to asi tak mohlo znamenat?! autobus má spoždění! kousek od zástavky vidím jak přijíždí, pozdravila jsem kamarádku a nastoupila, lehce naštvaná, protože, když potřebujete zpoždění, tak to jede dřív...
Ve středu a čtvrtek jsem šla ve smyslu: stihnu to nebo ne
A dnes? v pátek? konečně se mi to podařilo, vyšla jsem jen o chvíli dýl než jindy a když jsem byla na rohu viděla jsem ten autobus na křižovatce, konečně jsem si mohla říci: já to nestihla naschvál :D. Lidi z toho autobusu si určitě něco o mě mysleli. Já si vykračovala na zastávku, počkala asi 7 minuty a už to jelo. Kdyby ten první autobus nejel dřív, zřejmě bych ho zase stihla. Ale takhle jsem si splnila svůj nápad :)

Co dodat...

13. února 2013 v 18:57 Nepřehléni

Mapa otrav psů

13. února 2013 v 18:12 Nepřehléni
Naštěstí v našem městě otrava nebyla a doufám, že ani nebude.
odkaz na mapu


Sekvence ÚNOR 2013

10. února 2013 v 11:31 | http://www.trenink.lerl.cz |  Parkury
1. sekvence
2. sekvence
3. sekvence
4. sekvence
5. sekvence
6. sekvence

SKRYTÝ ŽIVOT PSŮ

9. února 2013 v 23:24 Psi-foto,video...


Znalec psí duše- Rvačka v Central Parku a Nevychovaný Baxter

4. února 2013 v 10:37 Znalec psí duše
Tento díl je o psech a jejich majitelích, kteří svou energii moc ke psům neodpovídají a tak jsou jejich psy agresivní. Podaří se Curlyho a Baxtera napravit?

Rath chce regulovat bojová plemena psů

2. února 2013 v 23:32 | http://www.novinky.cz/domaci/292061-rath-chce-regulovat-bojova-plemena-psu.html |  co mě zaujalo-Videa,fotky,...

Mohlo by vás zajímat....
Poslanec David Rath, který je už od loňského května ve vyšetřovací vazbě, předložil ve Sněmovně další dva návrhy zákonů. První z nich se týká regulace bojových plemen psů a druhý mění ústavu; dává například možnost Sněmovně odvolávat jednotlivé ministry a posiluje postavení prezidenta.
V návrhu nového zákona o regulaci chovu bojových plemen psů navrhuje zavést povolení s pětiletou platností a navrhuje zakázat jejich volný pohyb bez kontroly a dohledu. Za porušení zákona navrhuje až stotisícovou pokutu.
V důvodové zprávě Rath píše, že řada majitelů psů nemá základní předpoklady k chovu nebezpečných plemen psů, někdy si i chovem takovýchto plemen psa kompenzují vlastní psychický problém.
V novele ústavy dává například Sněmovně možnost odvolávat třípětinovou většinou hlasů jednotlivé ministry a současně ruší možnost Sněmovny vyslovit vládě nedůvěru. Ministrům ukládá povinnost účastnit se jednání Sněmovny, zatímco v případě Senátu jim dává jen právo účastnit se jeho jednání. Prezident republiky v jeho podání například řídí zasedání vlády.
FOTO: Dana Kysučanová, Novinky
Rath ve svých dřívějších novelách předkládaných z vazby navrhoval například zavést hrazení antikoncepce pro některé ženy. V novele zákona o dani z přidané hodnoty chce zavést nulovou sazbu daně na chléb, mléko, máslo, maso, ryby, ovoce, zeleninu a léky hrazené ze zdravotního pojištění.
Některé Rathovy návrhy podané z vazby jsou zařazeny na programu schůze Sněmovny, která začne v úterý. Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ale již minulý týden řekla, že se o nich pravděpodobně jednat nebude a poslanci je zřejmě vyřadí z programu.
Od svého zadržení Rath už předložil osm návrhů zákonů.

Moc se mi to nelíbí, především ten tolik milovaný novinářský výraz "bojová plemena".

Cvičák pod vodou

1. února 2013 v 22:56 co mě zaujalo-Videa,fotky,...
Takhle vypadá náš cvičák teď. A to jsem chtěla jít v neděli cvičit... :D
Kdo víno má a nepije,
Kdo hrozny má a nejí je,
Kdo ženu má a nelíbá,
Kdo zábavě se vyhýbá,
Na toho vemte bič a hůl,
To není člověk... ale vůl...!
(Werich)

-zde je odkaz na skupinu Pardubických pejskařů. Kdo je z okolí Pardubic a má facebook a psa nebo má rád psi, měla by být jeho povinnost se k nám přidat!