!!!DNE 2.6.2013 JSEM SE STALA S BADDYM MLADÝM MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY OBEDIENCE 2013!!!

Září 2013

Od neaktivity...

21. září 2013 v 23:22 | Ťuy |  Skoro deník
Pokusím se vám napsat skoro vše co jsme zažili ať mám na mysli úspěchy a neúspěchy, dobré a špatné zprávy či zážitky. Začnu fotkami z 3. Mistrovství ČR v Obedienci mládeže a juniorů 2.6.2013

Nevím kde mám přesně začít, je to těžké, když jsem skoro za tento rok nic nenapsala.
Vezmu to od začátku roku. Měli jsme nějaké závody Agility, které se nám moc nevydařili, byli prostě bez většího úspěchu. V březnu byl Welcome summer- dogfrisbee, nebylo vůbec špatné hodně jsem si ho užila s lidmi co tam byli a ani jsme nedopadli špatně, sice bedna nebyla ale co. V dubnu jsme byli s kamarády na HK voříškiádě a v Opatovicích na závodech Agility, kde jsme si vyběhli 3.místo. V květnu Baddy slavil své 4.narozeniny, měli jsme nějaký ten seminář a intenzivku. Lepší červen jsme ještě nezažili, 2.6 jsme se stali Mladými Mistry ČR Obedience 2013, 8.6 jsme měli agility závody ve svítkově a byli jsme na 3.a 1.místě. Na konec jsme 16.6 jeli do Lukášova 130km vzdálené závody ČMKU Junior Open dogfrisbee, závodili jsme v SMD a DD. V dogdartbee jsme si vyházeli krásné 2.místo z více než 50 psů, škoda jen že jsme celou dobu vedli a pak si to ve finále trošku zkazili ale je nám to jedno, atmosféra byla neuvěřitelná! :)
Nyní se dostávám k tomu hlavnímu. 29.6 jsme odjeli na psí tábor do Svojanova, vživotě by mě nenapadlo co nás tam potká. Trénovali jsme tam Obedienci, Agility a dogfrisbee. Při druhém tréninku Agility v 17.hodin dne 1.7. jsem s kamarádkou uvázala psy k plotu, Baddy byl na krátkém vodítku, a spěchaly jsme na prohlídku parkuru. Po chvíli jsme všichni slyšeli strašný křik a štěkot, běželi jsme se rychle podívat. Viděli jsme jak fena co byla uvázaná vedle Baddyho se na poslední chvíli vyvlékla z Baddyho obojku (měla ho půjčený a jí byl velký) a běžela k nám, to ji zachránilo ale Baddy měl tu smůlu, že nemohl utéct ani se bránit. Ale čemu? Jedna ženská si neudržela svého ridgebacka RR, taky je debilita si vést takové tele za obojek na jedno prstu, a ten se vrhl mezi psy a zamířil k našim psů, kde se pustil do Baddyho. Bylo to hrozné, byla jsem v šoku, museli jsme shánět holku co studuje veterinu aby ho ošetřila. Další den hned ráno jsme jeli na veterinu. Baddy měl infekci, teplotu a nejedl ani nepil. Měl prokousnutou přední levou nohu a několik kousanců na břiše. Dostal 6 injekcí, přes 3.týdny bral ATB, každou chvíli jsme byli na veterině a když už to vypadalo, že vše už je OK podařilo se mu asi si podvrtnout nohu. Nadále jsme cestovali na naši oblíbenou veterinu.
A je tu září, začala škola (všichni určitě nadšení). 7.-8.9 jsme na dostihovém závodišti v Pardubicích předváděli psí vystoupení jako doprovodný program ke "Koně v akci". 15.9. jsme měli intenzivku s Martinou Konečnou, První běh dobrý ale v druhém běhu asi ve slalomu si špatně šlápnul a začal kulhat a tak pro nás trénink skončil, abych nezapomněla, Martina mi půjčila jednu ze svých sheltiček a tak jsem si jeden běh ještě vyzkoušela. Nyní nás čekají rengeny, myslím si že pro Baddyho Agility asi skončilo bohužel ale tak třeba Obedience.
Dnes jsme se zúčastnili akce "Chrudimský pejsek", byl bez úspěchu ale poznala jsem nové lidi a docela jsme si to užili i přesto, že chvílemi pršelo. :)
Ještě chci dodat nakonec, že do naší smečky přibyli dva kocourci jménem Miky a Timy. Babička si přivezla dvě malé kočičí děti :D

Je tu zas. ŠKOLA!

4. září 2013 v 14:04 | Ťuy |  Skoro deník
¨

Návrat do školy. Někdo se těší, někdo ne. Já jsem se i docela těšila, teda spíše na první den, na kamarády. Hned druhý den jsme měli do 14:25 (7.hodin) a hned písemka z Biologie na uvítanou. Dnes máme také 7.hodin, teda jen polovina třídy, a také jsme psali ale tentokrát z Aplikované bilogie. Myslím, že se máme na co těšit po zbytek školního roku.
Teď jsme na počítačích a dá se říct, že nic neděláme a tak toho využívám k napsání článku.
Dále přemýšlím nad dalším článkem, měl by být o psech o otrávených povelech
Kdo víno má a nepije,
Kdo hrozny má a nejí je,
Kdo ženu má a nelíbá,
Kdo zábavě se vyhýbá,
Na toho vemte bič a hůl,
To není člověk... ale vůl...!
(Werich)

-zde je odkaz na skupinu Pardubických pejskařů. Kdo je z okolí Pardubic a má facebook a psa nebo má rád psi, měla by být jeho povinnost se k nám přidat!